Typy plastových okien

Nespornou výhodou plastových okien je ich veľká variabilnosť profilov a tvarov. Čo sa týka tvarov okien, vhodné sú aj pre menej tradičné riešenia, ako napríklad kruhové či mnohouhlolníkové. Profil plastového okná je zväčša vyrobený z PVC, polypropylénu alebo polyetylénu. Aby sa zabezpečila tvarová stálosť profilu, montujú sa do neho kovové výstuhy. Profil plastového okná sa skladá z viacerých komôr, najčastejšie z  3, 4 a 5, ale taktiež až zo 7 komôr. Pri počte komôr platí pravidlo, čím viac komôr, tým je lepšie izolácia okna. V súčasnosti sa výrobcovia plastových okien snažia zvýšiť tepelnú izoláciu rámu inými možnosťami, ako je zvyšovanie počtu komôr profilu.

Jednokrídlové plastové okná sú buď pevné, čiže bez krídla alebo okná sklopné.

Dvojkrídlové plastové okná sú najviac žiadané. Tieto okná sa dodávajú so stredovým stĺpikom alebo bez stredového stĺpika. Tento typ okien je taktiež v ponuke predajcov v prevedení jednej pevnej strany a druhej otváracej strany.

Trojkrídlové plastové okná sú v ponuke v rôznych variantoch (kombinácia pevného a otváracích krídel, symetrické a asymetrické rozdelenie atď).